Má vlast-3.díl- Indie

Indická studentka antropologie Deepa

1. Odkud pocházíš? Můžeš popsat své město?
Pocházím z Indie. Studuji v Bombaji (severozápad Indie) a mé rodné město je  Jamshedpur (východ Indie). Jamshedpur je malé průmyslové město, často zmiňované jako zelené město nebo také čisté město.Jamshedpur je znám pro svou vysokou kvalitu vzdělání, upravené a organizované cesty a zahrady.
2. Chtěl/a bys něco změnit ve svém městě/státě?
Ano. Jsme stále ve vývojové fázi. Indie je považována za jeden z nejlepších příkladů pokroku a růstu, ale bohužel, tento růst je velmi nevyrovnaný, to znamená, že v indické společnosti jsou obrovské sociální rozdíly. A s tím nejsem spokojena.
3. Jsi spokojen/a s politickou situací ve své zemi? (Proč ne?)
Ne. Politická situace v mé zemi je sotva uspokojivá. Jsou tady dva velké problémy: korupce a protěžování příbuzných …
4. Jaká je vaše místní kulinářská specialita?
Indie je známá pro svou rozmanitost pokrmů a lokálních kuchyní. Jsem velký fanoušek jídla ze severu a západu Indie a hlavně veškerého indického koření.
5. Máte nějaké tradiční zvyky?
Ano, mnoho. Náboženství je v Indii moc důležité. Takže i zvyky jsou propojeny právě s náboženstvím jako Diwali, Eid, Guru Nanak Jayanti…
6. Co a proč studuješ v Německu?
Studuji městskou antropologii Jižní Asie. Jsem tady na jeden semestr. Chtěla jsem poznat Evropu, také jsme procestovali i jiné země Francii, Španělsko, Česko…
7. Můžeš srovnat tvou rodnou kulturu s tou německou?
Ne, ne tak docela. Německá kultura je tak rozdílná a možná i samý opak indické kultury. Jídlo, návyky, počasí a lidé jsou velmi odlišní, ale to je to, na co nikdy nezapomenu. Jsem ráda za tyto zkušenosti.
8. Můžeš jmenovat vaše a německé stereotypy?
Je jich spousta. Indie je stereotypicky viděna jako země koření, záhad, jógy, zaklínačů hadů a černé magie.Je také často vnímána jako jedna z nejlepších míst pro studium chudoby a chudobného městského plánování …
Německo je země piva, chlastaček, ženských…a mnoho dalšího…J
9. Co je nevhodné dělat/říkat, když navštívím tvou rodnou zemi?
Klení a nadávky tady opravdu nejsou vítány. Navíc, když jsi žena, musíš očekávat zahalení většinové části svého těla…tady je důkaz, že Indie svádí pořád boje mezi tradicí a moderností..
10. Jsi pyšný/á na svou zemi?
Většinou ano, ale občas i ne.
11. Chceš se přestěhovat? Proč?
Ne, nechci se přestěhovat, jsem docela spokojená a zvyklá na naše pravidla, předpisy jak funguje Indie a rozumím tomu.
12. Víš něco o České republice? Co si o ní myslíš?
Ano. Vím, že ČR byla součástí Sovětského svazu jako Československo…(z tohoto omylu jsem pisatelku již vyvedla). Viděla jsem pár českých filmů třeba Kolja. Vím, že hlavní město je Praha. Jsem fanoušek divadel a umění  a proto vím, že Praha je kulturní město světa.Také mnoho bollywoodských filmů se točí v Praze…je tam krásně a levně … J


Tak co, láká vás Indie...?

T.
http://apfelstrudelmitsahne.blogspot.cz/

Přiložené fotky


Komentáře (0)

Článek nemá zatím žádné komentáře, buďte první!

Přidat komentář

Jméno nebo přezdívka*: Text komentáře: Dva plus dva:

* - povinné položky. V případě dotazů nás kontaktujte.


Podpořte nás

Podpořte nás vložením naší ikony na Vaše stránky. Děkujeme.

Ikonka Elearning Teburg.cz Jesliže si chcete ikonku uložit, klikněte na ni. Nebo si přímo zobrazte HTML kód pro vložení na Vaše stránky.